BodyOptimizer dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na masaż próżniowy w celu likwidacji cellulitu i wyszczuplenia oraz wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. BodyOptimizer to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić elastyczność  skóry.

Jak wygląda zabieg?

Pacjentka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

BodyOptimizer – odmładzanie

Zabieg intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która składa się głównie z komórek zwanych fibroblastami. Komórki te produkują kolagen i elastynę – białka, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Podczas zabiegu skóra jest „rozciągana” między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i skutkuje odmłodzeniem skóry.

Jaką opcję zabiegową wybrać?
Każdy zabieg poprzedza konsultacja. W zależności od problemy wykonujemy zabieg 40 minutowy lub 60 minutowy. Osoby z większym problemem powinny poddać się dłuższemu zabiegowi i zrobić minimum 10 zabiegów do 15 zabiegów w serii, dwa – trzy razy w tygodniu. Przy mniejszym problemie możemy sobie pozwolić na zabieg 40 minutowy od 5 do 10 zabiegów w serii.