.

Nomelan Cafeico to peeling chemiczny składający się z 3 różnych kwasów, który możemy podzielić w zależności od oczekiwanego efektu na:

 

Nomelan Cafeico Puryfying

1
Przy zabiegu stosujemy tylko jeden z kwasów zawierający kwas salicylowy, mlekowy i cytrynowy o silnym działaniu przeciwzapalnym, oczyszczającym i złuszczającym skórę. To idealny produkt dla osób ze skłonnością do zanieczyszczeń, trądziku, przetłuszczającej się skóry. Najmocniejsza i najlepsza propozycja dla skór problematycznych.

 

Nomelan Cafeico Forte

3

Zabieg polega na nałożeniu dwóch kwasów, przy czym zadaniem pierwszego jest odkrycie wierzchniej warstwy skóry z martwych komórek a zadaniem drugiego silnie działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Zawarty kwas kawowy, fitowy, migdałowy, ferulowy, askorbinowy i retinol chronią DNA komórkowe i działają chemoprewencyjnie czyli hamują turozynazę uczestniczącą w powstawaniu przebarwień.

 

2

Nomelan Cafeico Despigmentate

przy użyciu aż 3 różnych kwasów jesteśmy w stanie zlikwidować najcięższe problemy skórne jak melasma i wszelkiego rodzaju uporczywe przebarwienia na poziomie skóry właściwej. Feria różnych kwasów – fenyloalanina, kojowy, glikolowy, fitowy, ferulowy, retinol działają silnie złuszczająco i depigmentująco. Dodatkowym efektem zabiegu jest zawsze działanie przeciwstarzeniowe i wygładzające.


 

Efekty zabiegu:

Bezpośrednim efektem widocznym  od razu po zabiegu jest najczęściej silne napięcie skóry, podrażnienie, któremu towarzyszy rumień oraz uczucie ciepła. Objawy te zazwyczaj ustępują po godzinie od zabiegu. W okresie 1-2 dób po zabiegu następuje silne napięcie skóry, aż do momentu rozpoczęcia złuszczania. Złuszczanie – intensywne, które najczęściej trwa ok 5-8 dni i jest średnio lub wielkopłatowe. W okresie złuszczania może wystąpić wrażenie pogłębienia przebarwień. Pełny okres redukcji przebarwień rozłożony jest na pełny okres regeneracji skóry, połączonej ze stosowaniem zestawu pozabiegowego.