Masaż prenatalny – masaż dla kobiet w ciąży

„Masaż nienarodzonego dziecka w brzuchu mamy” – ty też miałaś takie skojarzenie, słysząc określenie „masaż prenatalny” po raz pierwszy? Nie ty jedna. Tymczasem masaż prenatalny to po prostu masaż kobiety ciężarnej. Nazwa jest więc dość niefortunna i nieprecyzyjna, ale sam zabieg uznawany przez lekarzy, położne i rehabilitantów za wskazany. Oczywiście pod warunkiem, że jest przeprowadzany przez specjalistę, który ma doświadczenie właśnie w taki rodzaju masażu i wiedzę na temat przebiegu ciąży. Trzeba też koniecznie (!) upewnić się u ginekologa, że nie ma żadnych indywidualnych przeciwskazań. Najlepiej wybrać się na taki masaż między 2. a 8. miesiącem ciąży.

Ciężarna podczas masażu zazwyczaj siedzi lub leży na boku, rzadziej na plecach. Masażysta niezbyt intensywnie ugniata i głaszcze prawie całe ciało kobiety. A więc znów – wbrew temu, z czym wielu osobom się kojarzy zabieg, nie ogranicza się do okolic brzucha. Nie omija go jednak, podobnie jak okolic odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Te strefy traktuje jednak wyjątkowo delikatnie. Używa kosmetyków bezpiecznych dla ciężarnych, często bezwonnych bo zapachy często drażnią kobiety, będące w początkowym okresie ciąży.

Celem masażu ciążowego jest zmniejszenie napięcia u przyszłej mamy – zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego.  Jeśli jest dobrze wykonany może znacznie zmniejszyć poziom hormonów stresu. Poprawia ukrwienie skóry i pozytywnie wpływa na jej kondycję. Zapobiega obrzękom nóg, zmniejsza bóle kręgosłupa, stawów i głowy. Poprawia działanie układu krążenia i układu limfatycznego.

Specjaliści twierdzą, że na najlepsze efekty można liczyć poddając się takim zabiegom regularnie – co dwa-cztery tygodnie.

Czas trwania : 1h                                                                  Cena: 120 zł


 

 

 

Peeling całego ciała

Głęboko oczyszczający zabieg, który usuwa obumarły naskórek. W efekcie skóra  jest rozświetlona, odświeżona. Zabieg sprzyja wchłanianiu substancji aktywnych  z kosmetyków. Skóra po zabiegu jest  wygładzona, ujędrniona i nawilżona. Przebieg zabiegu: nałożenie peelingu + wmasowanie / wykonanie peelingu kolistymi ruchami + opłukanie i osuszenie ciała + wmasowanie kremu / balsamu z jednoczesnym wykonaniem delikatnego masażu manualnego

Czas trwania : 30 min                                                           Cena: 50 zł


 

 

 

Terapia mleczna

Regeneracyjna terapia oparta na składnikach aktywnych zawartych w kozim mleku oraz ekstrakcie ze śliwki chińskiej – lychee. Kozie mleko regeneruje i odmładza skórę. Chińska śliwka – lychee, źródło witaminy C, odmładza i wzmacnia skórę. Kompleks IRICALMIN oraz ekstrakt z aloesu działają łagodząco i wzmacniająco. Terapia polecana jest dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla skór wrażliwych, skłonnych do podrażnień, wymagających regeneracji.

Zabieg składa się z peelingu całego ciała, serum aktywnego oraz masła na zakończenie zabiegu.

 

Czas trwania : 1h                                                                   Cena: 150zł


 

 

 

Terapia Mleczna z masażem prenatalnym całego ciała

 

Jest to rozwinięta forma Terapii Mlecznej. Zabieg obejmuje peeling całego ciała, serum aktywne, masaż prenatalny dla kobiet w ciąży oraz pielęgnacja pozabiegową. Regeneracyjna terapia oparta na składnikach aktywnych zawartych w kozim mleku oraz ekstrakcie ze śliwki chińskiej – lychee. Kozie mleko regeneruje i odmładza skórę. Chińska śliwka – lychee, źródło witaminy C, odmładza i wzmacnia skórę.

 

Czas trwania : 2h                                                                   Cena: 230 zł